Hall of Fame

AUFGUSS-WM 2019

Single Wettbewerb

  1. Karolina Jarzabek (PL)
  2. Ondřej Sochůrek (CZ)
  3. Robert Židek (SK)

Team Wettbewerb

  1. Kasia Klajn & Łukasz Dłużniewski (PL)
  2. Evelyn Farkas & Gabor Tapolcai & Boglarka Szep (UH)
  3. Charoulla Demetriou & Morgana Salvadori (IT)

AUFGUSS-WM 2018

Single Wettbewerb

  1. Maciej Piczura (PL)
  2. Dylan Beemer (NL)
  3. Jiri Zakovsky (CZ)

 

Team Wettbewerb

  1. Karolina Jarzabek & Maciej Piczura (PL)
  2. Katarzyna Klajn & Łukasz Dłużniewski (PL)
  3. Tereze Madaraszova & Jiri Zakovsky (CZ)

AUFGUSS-WM 2017

Single Wettbewerb

  1. Jiri Zakovsky (CZ)
  2. Kataryna Klain (PL)
  3. Ania Kluczynska (PL)

 

Team Wettbewerb

  1. Claudio Massa & Giada Capelli (IT)
  2. Veronica Vonk & Jareth Geluk (NL)
  3. Henrik Baunkjaer & Anders Hage (DK)

AUFGUSS-WM 2016

Single Wettbewerb

  1. Rob Keijzer (NL)
  2. Jiri Zakovsky (CZ)
  3. Anja Becker (GER)

 

Team Wettbewerb

  1. Iza Zoladz & Lukasz Dluzniewskie (PL)
  2. Sebastian Dziurski & Lukas Stajno (PL)
  3. Riccardo Marzi & Massimo Xausa (IT)

AUFGUSS-WM 2015

Single Wettbewerb

  1. Rob Keijzer (NL)
  2. Farid Atai (AF)
  3. Alberto Dissegna (IT)

 

Team Wettbewerb

  1. Janina Lindner & Sabine Quäschning (GER)
  2. Luca Baggio & Matteo Garbossa (IT)
  3. Sebastian Dziurski & Lukas Stajno  (PL)

AUFGUSS-WM 2014

Single Wettbewerb

  1. Rob Keijzer (NL)
  2. Enrico Ganassin (IT)
  3. Nephat Mwangi (KE)

 

Team Wettbewerb

  1. Hans Barendse & Vincent Steenbergen (NL)
  2. Janina Lindner & Sabine Quäschning (GER)
  3. Ricardo Marzi & Massimo Xausa (IT)

AUFGUSS-WM 2013 (International Aufguss-Trophy)

Single Wettbewerb

  1. Farid Atai (AF)
  2. Lone Ussing Elmstroem (DK)
  3. Nephat Mwangi (KE)

 

Team Wettbewerb

  1. Ines Schneider & Nephat Mwangi (GER/KE)
  2. Lisa Christensen & Julio G. Rincon (USA/CO)
  3. Janina Lindner & Sabine Quäschning (GER)

AUFGUSS-WM 2012 (International Aufguss-Trophy)

Single Wettbewerb

  1. Helmuth Haller (IT)
  2. Julio Cesar Gonzales Rincon (CO)
  3. Sabine Rauch (GER)

Team Wettbewerb

  1. Janina Lindner & Sabine Quäschning (GER)
  2. Herlinde Delazer & Luca Del Nero (IT)
  3. Enrico Ganassin & Alberto Dissegna (IT)